اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

حافظه

حافظه

اهمیت به خاطر سپردن

 

هر آنچه امروز می‎آموزیم، برای آن است که آن را به خاطر بسپاریم تا در جلسه‎ی کنکور همه را به یاد بیاوریم و این فرآیند شامل مجموعه فعالیت‎هایی مانند یادگرفتن، نگه داشتن و به یادآوردن مطالب است. در این فرآیند ابتدا مطلب در حافظه رمزگذاری و سپس بایگانی و در انتها فراخوانی می‎شود.

 

 

سایر ادامه و دانلود...
ایام باقی مانده تا کنکور را چگونه سپری کنیم

صد متر آخر را چگونه بدویم؟ (روش مطالعه)

 

نظر مشاوران تحصیلی در این زمینه بر این است که دانش‎آموزان پیش‎دانشگاهی باید طی دوران امتحانات نهایی فقط به امتحاناتشان فکر کنند و بهتر است تمام توجه دانش‎آموزان پیش‎دانشگاهی به این امتحانات باشد و با دقت و تمرکز وقتشان را برای آن بگذارند. بعد از پایان امتحانات نهایی نیز وقت خود را برای خواندن درس جدید نگذارند یعنی درس‎هایی را که تاکنون نخوانده‎اند مطالعه نکنند. طی این فرصت یک ماه تا کنکور، بهتر است به مرور درس‎ها، جمع‎بندی و آزمون بپردازند و به جای وقتی که برای خواندن درس جدید می‎گذارند برای مرور و جمع‎بندی درس‎های خوانده شده تلاش کنند.

ادامه و دانلود...
اهمیت دوران جمع بندی اسفند و نوروز

با توجه به طولانی بودن بازۀ مطالعه برای کنکور و این‌که حجم مباحث بسیار زیاد می‌باشد احتمال فراموشی مباحث بیش‌تر خواهد بود لذا بهتر است برای مطالعه دقیق‌تر حتماً از روی برنامه درس خوانده شود. آن‌چه که در یک برنامه‌ریزی دارای اهمیت است توجه به مراحل مرور یک مطلب مطالعه شده جهت انتقال از حافظه کوتاه‌مدت به حافظه بلندمدت است.

 

طبق تحقیقات انجام شده مدت ماندگاری یک مطلب در حافظه کوتاه‌مدت فقط چند ساعت می‌باشد. بنابراین آن‌چه در یادگیری دارای اهمیت است تکرار مطالب مطالعه شده می‌باشد. طبق مراحل مرور و فاصله‌های زمانی در نمودار فراموشی لازم است یک مطلب به دفعات مرور شود.

 

فواصل مرور یک مطلب عبارتند از:

 

1 ساعت       1روز   1هفته     1ماه   6 ماه

ادامه و دانلود...
انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در ابتدا به معرفی دانشگاه آزاد و برخی تعاریف می‎پردازیم و در آخر چگونگی انتخاب رشته و تفاوت آن با آزمون سراسری را شرح می‎دهیم.

 

دانشگاه به عنوان یک نهاد اجتماعی یکی از ارزشمندترین منابعی است که جامعه برای پیشرفت و توسعه در اختیار دارد. این نهاد به جهت نقش تعیین‎کننده‎ای که در تولید و انتقال دانش دارد به عنوان یکی از شاخص‎های تعیین میزان توسعه‌ی کشورها مد نظر قرار گرفته است. با توجه به رشد قابل ملاحظه‌ی متقاضیان آموزش عالی کشور و محدودیت ظرفیت پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی، انتخاب شیوه های نوین گزینش علمی دانشجو به جهت انتخاب اصلح اجتناب‎ناپذیر می‎باشد. لذا لازم است کلیه‌ی منابع و امکانات جهت تدوین و پیاده‎سازی شیوه‎های جدید گزینش علمی با استفاده از فن‎آوری‎های روز دنیا برای صحت و دقت این امر به کار گرفته شود. دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا و در پی تأمین اهداف کمی و کیفی منبعث از رهیافت‎های موجود در برنامه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از طریق برگزاری آزمون سراسری در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می‎نماید.

ادامه و دانلود...
معرفی دانشگاه های برتر کشور

دانشگاه تهران:

 

مقدمه و تاریخچه:

 

دانشگاه تهران بزرگ‎ترین مرکز آموزش عالی در ایران و قدیمی‎ترین دانشگاه ایران است که در سال 1313 با حمایت رضا شاه پهلوی تأسیس شد.

 

هم‎اکنون دارای 25 دانشکده است و از استادان مجرب ایرانی در بیش‎تر رشته‎ها بهره می‎گیرد. با داشتن 32 هزار دانشجو یکی از بزرگ‎ترین دانشگاه‎های خاورمیانه می‎باشد. علی‎رغم داشتن جایگاه مناسب در منطقه، در سطح جهانی دانشگاه معتبری محسوب نمی‎شود.

 

این موسسه با ادغام کردن دارالفنون، مدرسه علوم سیاسی، مدرسه عالی فلاحت و صنایع روستایی، مدرسه فلاحت مظفر اولین مدرسه کشاورزی در ایران، مدرسه صنایع و هنر (تأسیس توسط کمال الملک)، مدرسه عالی معماری، مدرسه عالی حقوق و چند مرکز آموزش عالی دیگر تهران دایر گشت و در 15 بهمن همان سال کلنگ تأسیس دانشگاه تهران توسط رضا شاه در زمین‎های پردیس جلالیه تهران (در جنوب پارک لاله کنونی) به زمین زده شد و در جمعه 24 اسفند، رسماً دانشگاه تهران تأسیس گشت.

 

این دانشگاه براساس موسسات آموزش عالی فرانسه الگو برداری شد و حتی طراحان ساختمان‎های دانشگاه تهران مهندسین فرانسوی بودند، و دروس و برنامه‎های هنرکده (دانشکده هنرهای زیبای فعلی) دقیقاً براساس الگوی موسسه اکول دبوزار طراحی گردید.

 

پردیس و بناهای این دانشگاه، توسط معماران اروپایی رولاند دوبرول، ماکسیم سیرو، مارکوف، الکساندر موزر، آندره گدارد، و محسن فروغی طراحی گردید.

ادامه و دانلود...
رشته های گروه علوم انسانی

کارشناسی حقوق

 

هدف از ایجاد این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند در مشاغلی چون قضا و وکالت، سردفتر اسناد رسمی و کارشناسی حقوق و مشاور حقوقی انجام وظیفه کنند. روابط اجتماعی باعث بوجود آمدن مباحث گوناگونی در رشته‌ی حقوق شده است که به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم. روابط بین دولت و مردم در حیطه‌ی حقوق عمومی می‌گنجد، در حالی که حقوق خصوصی به روابط بین مردم می‌پردازد. شاخه‌ی دیگر علم حقوق به روابط بین‌الملل مربوط می‌شود که خود به دو بخش 1ـ حقوق بین‌المللی عمومی 2ـ حقوق بین‌الملل خصوصی تقسیم می‌شود. حقوق بین‌الملل عمومی به روابط دولت‌ها با یکدیگر و حقوق بین‌الملل خصوصی به روابط افراد در زمینه‌های بین‌المللی می‌پردازد.

 

توانایی و استعداد لازم: اولین توانایی و شاید مهمترین آنها، داشتن ذهنی خلاق همراه با قدرت بیان عالی می‌باشد. همچنانکه نباید از ویژگی دیگری که همان حضور ذهن است غافل شد؛ چون حافظه‌ی قوی، جهت حفظ اصول بندها و تبصره‌های حقوقی لازم می‌باشد.

 

چشم‌انداز شغلی: قضاوت، وکالت، بازپرسی، دادیاری، فعالیت در اسناد رسمی و به طور کلی تمام مشاغل مربوط به قوه‌ی قضاییه، در حیطه‌ی این رشته می‌گنجد که به نوبه‌ی خود قابل توجه می‌باشد.

 

برخی از واحدهای درسی: آیین‌ دادرسی کیفری 1 و 2، پزشکی قانونی، حقوق مدنی 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و 7 و 8، حقوق تجارت 1 و 2 و 3 و 4، حقوق اداری 1 و 2

 

ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر: امکان ادامه‌ی تحصیل تا مقطع دکتری میسر می‌باشد.

ادامه و دانلود...
رشته گروه آزمایشی علوم تجربی

پزشکی

 

نظام آموزش پزشکی عمومی، شامل دوره‌ها‌ی علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی می‌باشد، که در زیر به توضیح مختصر هر کدام خواهیم پرداخت.

 

دوره‌ی علوم پایه: این دوره شامل 5 نیم سال تحصیلی است که بعد از گذراندن این مرحله، دانشجو اجازه‌ی ورود به دوره‌ی فیزیوپاتولوژی را کسب می‌کند. برای ورود به مرحله‌ی بعد لازم است دانشجویان در امتحانی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تمام دانشگاههای علوم پزشکی برگزار  می‌کند، نمره‌ی قبولی را کسب کنند.

 

دوره‌ی فیزیوپاتولوژی: این دوره در دو نیم فصل تحصیلی و در 31 واحد درسی خلاصه می‌شود که حداقل معدل کسب شده توسط دانشجو نباید کمتر از 12 باشد. دانشجویانی که همه‌ی واحدها را با موفقیت پشت سر بگذارند، به دوره‌ی کارآموزی بالینی راه می‌یابند.

 

دوره‌ی کارآموزی بالینی: در این مرحله است که آموخته‌های قبلی دانشجویان، با یافته‌های بالینی از بیماران بستری در بیمارستان‌ها تطبیق داده می‌شود. این دوره شامل 97 واحد درسی است که عمدتاً مسایل اصلی پزشکی شامل: 1ـ جراحی 2ـ داخلی 3ـ زنان 4ـ اطفال، آموزش داده می‌شوند. در این دوره، نمره‌ی قبولی 12 می‌باشد و معدل کل دوره نباید کمتر از 14 باشد. در پایان این دوره، دانشجویان قبل از ورود به دوره‌ی کارورزی، در امتحانی به نام امتحان جامع کارورزی شرکت می‌کنند تا پس از کسب نمره‌ی قبولی وارد مرحله‌ی بعد شوند.

 

دوره‌ی کارورزی بالینی: این دوره که به انترنی نیز معروف است، شامل 64 واحد درسی می‌باشد و 18 ماه به طول می‌انجامد. در این دوره، دانشجویان، معاینه‌ی بیماران و تشخیص و اقدامات درمانی را به طور عملی انجام خواهند داد. البته در پایان این دوره، دانشجو باید پایان‌نامه را که 6 واحد درسی است، آغاز نماید.

 

چشم‌انداز شغلی: برخلاف تصور عموم که گمان می‌کنند بسیاری از پزشکان بی‌کار هستند و این بی‌کاری را مرتبط با اشباع این رشته می‌دانند، بسیاری از روستاها با داشتن یک خانه بهداشت که در آن یک بهورز یا بهیار مشغول انجام خدمت هستند، از داشتن یک پزشک عمومی محروم هستند. البته تعداد پزشکانی که مایل به خدمت در این مناطق هستند، بسیار محدود می‌باشند. به هر حال با شروع طرح پزشک خانواده در سال‌های اخیر و افزایش حقوق پزشکان و با توجه به نیاز مناطق محروم، آینده شغلی خوبی برای پزشکان جوان پیش‌بینی می‌شود ضمن اینکه ادامه‌ی تحصیل و گذراندن دوره تخصص، می‌تواند آینده‌ی روشن‌تری را برای این عزیزان فراهم سازد.

 

برخی از واحدهای درسی علوم پایه: بیوشیمی، تشریح، تغذیه، ژنتیک، انگل‌شناسی، روان‌شناسی، جنین شناسی

 

برخی از واحدهای درسی فیزیوپاتولوژی: دوره‌های فیزیوپاتولوژی ارگان‌ها، آسیب‌شناسی اختصاصی، فارماکولوژی

 

برخی از واحدهای درسی کارآموزی بالینی: پزشکی قانونی، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های کودکان، بیماری‌های اعصاب

 

برخی از واحدهای درسی کارورزی بالینی: کارورزی بخش پوست، داخلی، اورژانس، سوانح و سوختگی و...

ادامه و دانلود...
رشته گروه علوم ریاضی و فنی

مهندسی برق

 

انتقال انرژی، توزیع انرژی، انتقال اطلاعات، تبدیل یک سیگنال به صورت دیگر و... از جمله فعالیت‌های مهندسین برق می‌باشد. امروزه در تمامی جوامع، صنایع مختلف وابستگی شدیدی به صنعت برق دارند، حتی رونق اقتصادی در بخش کشاورزی بدون در نظر گرفتن صنعت برق امری غیرممکن به نظر می‌رسد. در نتیجه از صنعت برق به عنوان صنعت مادر می‌توان یاد کرد. لذا وجود متخصصین خبره در این صنعت لازمه‌ی پیشرفت هر جامعه‌ای می‌باشد. برای آشنایی بیشتر شما به بررسی گرایش‌های مختلف این رشته می‌پردازیم:

 

1ـ الکترونیک:

 

امروزه گسترش علم الکترونیک را در پیرامون خود به خوبی احساس می‌کنیم. از تجهیزات مخابراتی گرفته تا تجهیزات پزشکی، همگی در خدمت زندگی مدرن قرار دارند.

 

محور اصلی گرایش الکترونیک آشنایی با قطعات نیمه هادی، عملکرد آنها و استفاده از این قطعات در طراحی و ساخت دستگاه‌ها می‌باشد. این علم به چگونگی طرح و پیاده کردن شبکه‌های الکتریکی، نگهداری و بهره‌برداری از آنها می‌پردازد

 

برخی از واحدهای درسی: الکترونیک3، تکنیک پالس، میکروپروسٍسور، معماری کامپیوتر، فیزیک مدرن، فیزیک الکترونیک

 

2ـ مخابرات:

 

هدف اصلی این گرایش، ارسال و انتقال اطلاعات از نقطه‌ای به نقطه‌ی ‌دیگر است. مخابرات خود نیز از دو گرایش میدان و سیستم تشکیل می‌شود. در حوزه‌ی گرایش میدان، دانشجویان ضمن آشنایی بیشتر با مفاهیم امواج، میدان مغناطیسی، آنتن و... تلاش می‌کنند تا بتوانند مناسب‌ترین راه را برای نقل و انتقال امواج بیابند. در گرایش سیستم نیز دانشجویان نحوه‌ی تبدیل سیگنال‌ها را به یکدیگر فرا می‌گیرند. گفتنی است که امروزه با پیشرفت علم، یک مهندس برق ـ مخابرات می‌بایست از هر دو گرایش به خوبی اطلاع داشته باشد.

 

برخی از واحدهای درسی:

 

مخابرات 2، میدان و امواج، مدارهای مخابراتی، آنتن‌ها و انتشار امواج، ماکروویو، اصول میکروکامپیوتر

 

3ـ کنترل:

 

دانشجویان این رشته موظف به کنترل خروجی‌های یک سیستم بر مبنای ورودی‌های آن، با توجه به شرایط ویژه و نکات موردنظر طراح آن سیستم می‌باشند. در واقع هدف از این گرایش طراحی سیستمی است که بتواند با نظارت بر دستگاه‌ها، کیفیت آنها را در حد مطلوب باقی نگه دارد. از دیگر فعالیت‌های مهندسین کنترل می‌توان به خودکار کردن خطوط تولید نیز اشاره کرد.

 

برخی از واحدهای درسی:کنترل دیجیتال و غیرخطی، کنترل مدرن، کنترل صنعتی، ترمودینامیک

 

 

 

4ـ قدرت:

 

تولید برق در نیروگاه‌ها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال، توزیع آن به شبکه‌های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات از جمله اهداف اصلی این گرایش است. بنابراین ضروری است تا یک مهندس برق ـ قدرت با روش‌های مختلف تولید و انتقال برق آشنایی کامل داشته باشد. لذا دانشجویان این رشته انواع نیروگاه‌های آبی، گازی، کابل‌های زیرزمینی، هوایی و... را مطالعه می‌کنند.

 

برخی از واحدهای درسی: ماشین‌های الکتریکی 3، ماشین‌های مخصوص، الکترونیک قدرت، بررسی سیستم‌های قدرت 2، عایق و فشار قوی، ترمودینامیک

 

لازم به ذکر است که گرایش‌های فوق در مقطع کارشناسی تفاوت چندانی با هم ندارند و اختلاف آنها تنها در حدود 30 واحد است. جالب آن که در بازار کار، تعدادی از فارغ‌التحصیلان جذب گرایش‌های دیگر می‌شوند.

 

توانایی و استعداد لازم: این رشته مانند سایر رشته‌های مهندسی بر اصول ریاضیات و مفاهیم فیزیکی استوار است. بنابراین هرچه دانشجویان بهتر این مفاهیم را درک کنند، آینده‌ی درخشان‌تری خواهند داشت. ناگفته نماند که علاقه‌ی دانشجو به کار با وسایل برقی در رسیدن او به هدفش بی‌تاثیر نخواهد بود.

 

چشم‌انداز شغلی: با توجه به رشد چشمگیر جمعیت کشورمان، نیاز به احداث نیروگاه‌های جدید و همچنین وجود فارغ‌التحصیلان جوان، توانمند و با استعداد به شدت احساس می‌شود. بنابراین می‌توان برای فارغ‌التحصیلان این رشته، چشم‌انداز‌ روشنی را تصویر نمود.

 

ادامه‌ی تحصیل در مقاطع بالاتر: انتخاب گرایش برعهده‌ی دانشجویان بوده و فارغ التحصیلان می‌توانند تا مقطع دکتری ادامه‌ی تحصیل دهند.

ادامه و دانلود...
ﺭﺍﺯ ﺳﺎﺧﺕ ﺍﻳﻣﻳﻠﻬﺎی ﭘﺭﻓﺭﻭﺵ

 

ﺭﺍﺯ ﺳﺎﺧﺕ ﺍﻳﻣﻳﻠﻬﺎی ﭘﺭﻓﺭﻭﺵ

اﺷﺎﺭﻩ:

ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻄﻮﺭ ﺣﺮﻓﻪ ﺍی ﺗﻬﻴﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﻓﺮﻭﺵ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﻄﻮﺭ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺩﻫﻨﺪ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﺑﺎ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻓﺮﻣﻮﻝﺩﻗﻴﻘﯽ ﻣﯽ ﭘﺮﺩﺍﺯﯾﻢ ﺗﺎ ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﺗﻬﻴﻪ ﺍﯾﻤﻴﻠﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﺯ ﺷﻮﻧﺪ، ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻓﺮﻭﺵ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺩﻫﻨﺪ

 

ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻄﻮﺭ ﺣﺮﻓﻪ ﺍی ﺗﻬﻴﻪ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﻓﺮﻭﺵ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﻄﻮﺭ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺩﻫﻨﺪ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﺑﺎ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﻓﺮﻣﻮﻝﺩﻗﻴﻘﯽ ﻣﯽ ﭘﺮﺩﺍﺯﯾﻢ ﺗﺎ ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﺗﻬﻴﻪ ﺍﯾﻤﻴﻠﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﺯ ﺷﻮﻧﺪ، ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻓﺮﻭﺵ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺩﻫﻨﺪ

 

ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ ﮔﻴﺮﺍ ﻭ ﻭ ﺟﺬﺍﺏ ﺷﺮﻭﻉ ﮐﻨﻴﺪ

ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﺑﺎ ﺩﯾﺪﻥ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﻣﯽ ﮔﻴﺮﺩ ﮐﻪ ﭘﻴﺎﻡ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﻣﺘﻦ ﺁﻧﺮﺍ ﺑﺨﻮﺍﻧﺪ ﻭ ﯾﺎ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥﺁﻥ ﺻﺮﻑ ﻧﻈﺮ ﮐﻨﺪ. ﺩﺭ ﺑﺨﺶ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺳﻮﺍﻟﯽ ﺑﭙﺮﺳﻴﺪ ،ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺍی ﺭﺍ ﺑﻴﺎﻥ ﮐﻨﻴﺪ ، ﺟﺎﯾﺰﻩ ﺍی ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺩﻫﻴﺪ ﯾﺎ ﺩﻟﻴﻞ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺭﺍﺷﺮﺡ ﺩﻫﻴﺪ. ﺍﮔﺮ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻭﯾﮋﻩ ﺍی ﺑﺎ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺤﺪﻭﺩ ﺩﺍﺭﯾﺪ،ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻓﺮﺻﺖ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺳﻄﺮ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﻴﺎﻥ ﮐﻨﻴﺪ. ﺍﮔﺮ ﻧﺎﻡ ﻣﺸﺘﺮی ﺭﺍ ﺑﺪﺭﺳﺘﯽ ﺍﺯ ﻁﺮﯾﻖﺍﯾﻤﻴﻠﺶ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﻣﻴﺘﻮﺍﻧﻴﺪ ﺩﺭ ﺳﻄﺮ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺧﻮﺩﺵ ﻧﻴﺰ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﻨﻴﺪ.ﺩﺭﺍﯾﻨﺠﺎ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺍﺯ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎﺕ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ﺁﻣﻴﺰ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺍﺭﺍﺋﻪ ﻣﻴﺪﻫﻴﻢ .

ﺳﻼﻡ،ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ﭘﻨﺞ ﺷﻨﺒﻪ ﻫﺴﺘﻢ....

ﻓﻘﻂ ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺧﺮﺩﺍﺩﻣﺎﻩ – ﺳﯽ ﺩی ﺻﻮﺗﯽ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﻣﺮﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﻨﻴﺪ.ﺗﻨﻬﺎ ﺳﻪ ﻫﻔﺘﻪ ﺑﺎﻗﯽ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ

ﺩﺭ ﺳﻪ ﻣﺎﻩ ﺍﺧﻴﺮ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﻧﻔﺮ ﺑﻪ ﻋﻀﻮﯾﺖ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﺩﺭﺁﻣﺪﻧﺪ. ﺷﻤﺎ ﭼﻄﻮﺭ؟

 

ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﺍی ﺑﻴﻔﺰﺍﯾﻴﺪ

ﺍﮔﺮ ﻧﺎﻡ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻴﺪ. ﺩﺭ ﻏﻴﺮ ﺍﯾﻨﺼﻮﺭﺕ ﺍﺯ ﺭﻭﺷﻬﺎی ﻣﺘﺪﺍﻭﻝ ﺧﻄﺎﺏ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻴﺪ ﻣﺎﻧﻨﺪ "ﺳﻼﻡ ﻫﻤﮑﺎﺭﻋﺰﯾﺰ"، "ﺳﻼﻡ ﺧﺮﯾﺪﺍﺭ ﮔﺮﺍﻣﯽ". ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺭﺍ ﺗﺎ ﺁﻧﺠﺎ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺷﺨﺼﯽ ﻭ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﺳﺎﺯﯾﺪ

 

ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ

ﺩﺭ ﻣﺘﻦ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺗﺎ ﺁﻧﺠﺎ ﮐﻪ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﻣﺘﻮﻥ ﺧﺸﮏ ﻭ ﺭﺳﻤﯽ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﮑﻨﻴﺪ. ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﻣﺘﻮﻥ ﺭﺳﻤﯽ ﻭ ﺑﺎﺯﺭﮔﺎﻧﯽ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ، ﻣﺸﺘﺮیﺍﺣﺴﺎﺱ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﯾﮏ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻁﺮﻑ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﻪ ﺑﺎ ﯾﮏ ﻓﺮﺩ ﺩﻟﺴﻮﺯ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﺵ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺑﯽ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺩ. ﺑﺠﺎی ﻧﻮﺷﺘﻦ "ﺟﻨﺎﺏ ﺁﻗﺎی ﺑﻘﻮﺳﻴﺎﻥ،ﺍﺣﺘﺮﺍﻣﺎ ﺍﻁﻼﻋﺎﺕ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺘﯽ ﺑﻪ ﭘﻴﻮﺳﺖ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﺷﺪ." ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺍﯾﻨﻄﻮﺭ ﺑﻨﻮﯾﺴﻴﺪ " ﺳﻼﻡ ﺁﻗﺎی ﺑﻘﻮﺳﻴﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ ﮐﻪ ﺑﻪﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻣﺎ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﻨﺪ ﺷﺪﻩ ﺍﯾﺪ، ﮐﺎﺗﺎﻟﻮگ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯾﺘﺎﻥ ﺿﻤﻴﻤﻪ ﮐﺮﺩﻩ ام".

 

ﺩﺭ ﭘﺎﺭﺍﮔﺮﺍﻑ ﺍﻭﻝ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻫﻴﺠﺎﻥ ﮐﻨﻴﺪ

ﺗﻮﺟﻪ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﻟﻴﻠﯽ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﮐﻨﻴﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﻫﺪ. ﺷﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻁﻮﺭ ﻏﻴﺮ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺑﮕﻮﯾﻴﺪ ﮐﻪ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﺨﺼﻮﺻﯽ ﻓﻘﻂ ﺑﺮﺍیﺍﻭ ﺩﺍﺭﯾﺪ. ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﯾﮏ ﻫﺪﯾﻪ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ، ﺗﺨﻔﻴﻒ ﻭﯾﮋﻩ ﯾﺎ ﺍﻁﻼﻉ ﻗﺒﻠﯽ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻓﺮﻭﺵ ﺭﺍ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺮﺍی ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﭘﺴﺖ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﻧﻴﮑﯽ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﮐﻨﻴﺪ

 

ﭼﻨﺪ ﻣﺰﯾﺖ ﺑﺮﺗﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺷﺮﺡ ﺩﻫﻴﺪ

ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﻣﺤﺼﻮﻝ، ﺧﺪﻣﺎﺕ، ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻭ ﯾﺎ ﮐﺎﻻی ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺗﺮﻏﻴﺐ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺗﺮ ﺍﺳﺖ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﻴﺪ. ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻣﺘﻤﺎﯾﺰﺳﺎﺯﯾﺪ. ﺑﺴﻴﺎﺭی ﺍﺯ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻫﺎی ﺗﺒﻠﻴﻐﺎﺗﯽ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﻴﭻ ﻣﺰﯾﺘﯽ ﺭﺍ ﺫﮐﺮ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻨﺪ. ﻫﻴﭽﮕﺎﻩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺪﻭﻥ ﺭﻗﻴﺐ ﺗﺼﻮﺭ ﻧﮑﻨﻴﺪ. ﻣﺰﺍﯾﺎی ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻁﻮﺭیﺑﻨﻮﯾﺴﻴﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﭼﻨﺪ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺍﺯ ﺭﻗﻴﺒﺎﻥ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩ، ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺷﻤﺎ ، ﺑﺎﻋﺚ ﺧﺮﯾﺪ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺷﻮﺩ

 

ﺍﻁﻼﻋﺎﺕ ﺗﺎﯾﻴﺪﮐﻨﻨﺪﻩ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﻨﻴﺪ

ﮔﻮﺍﻫﻴﻨﺎﻣﻪ ﻫﺎ، ﻧﺸﺎﻥ ﻫﺎی ﺗﻘﺪﯾﺮ، ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﻣﻮﺿﻮﻋﯽ ، ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ ، ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﻗﻴﻤﺘﻬﺎ ﻭ ﺟﺰﺋﻴﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮی ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺒﻴﻞ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎﺍﻋﺘﺮﺍﺿﺎﺕ ﺍﺣﺘﻤﺎﻟﯽ ﻣﺸﺘﺮی ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺧﺮﯾﺪ، ﺑﺮ ﻁﺮﻑ ﺷﻮﻧﺪ.

 

ﻣﺨﺘﺼﺮ ﻭ ﮔﻴﺮﺍ ﺑﻨﻮﯾﺴﻴﺪ

ﺗﻨﻬﺎ ﺟﺰﺋﻴﺎﺗﯽﺭﺍ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺟﺬﺍﺑﻴﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮی ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭﻧﺪ ﺩﺭ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺧﻮﺩ ﻟﺤﺎﻅ ﮐﻨﻴﺪ. ﺍﮔﺮ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﺷﻤﺎ ﺍﺣﺘﻴﺎﺝ ﺑﻪ ﮔﻔﺘﮕﻮی ﻁﻮﻻﻧﯽ ﺗﺮی ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﯾﻨﮑﻪﭼﺮﺍ ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﮔﺎﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﭘﺎﺳﺦ ﺩﻫﻨﺪ، ﺩﺍﺭﺩ ، ﻧﺸﺎﻧﯽ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﺍی ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﺻﻔﺤﺎﺕ ﻓﺮﻭﺵ ﻁﻮﻻﻧﯽ ﻭ ﮐﺎﻣﻞ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﻴﺎﺭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﻴﺪ

 

ﻣﺘﻦ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﮐﻠﻴﺪی ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﻨﻴﺪ

ﺣﺠﻢ ﺯﯾﺎﺩی ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻓﺸﺮﺩﻩ ، ﺑﺮﺍی ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﮔﺎﻥ ﺩﻟﻬﺮﻩ ﺁﻭﺭ ﻭ ﻭﻗﺖ ﮔﻴﺮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ. ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﻣﻦ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻥ ﻣﺰﺍﯾﺎ ﻭ ﻧﮑﺎﺕﻣﻬﻢ، ﺩﺭ ﺟﻤﻼﺕ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻭ ﮐﻠﻴﺪی ، ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﻣﺘﻦ ﺭﺍ ﺁﺳﺎﻧﺘﺮ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﻡ

 

ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﺍﺻﻠﯽ ﺭﺍ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﮐﻨﻴﺪ

ﺍﮔﺮ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ، ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺯﺑﺎﻥ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﻓﺼﻴﺢ ﺩﺭ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻗﻴﺪ ﮐﻨﻴﺪ. ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩ ﻫﺎی ﻓﺼﻠﯽ ﺭﺍﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﻴﺪ. ﻣﺎﻧﻨﺪ: »ﮐﺖ ﺯﻣﺴﺘﺎﻧﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺳﯽ ﺍﻡ ﺁﺫﺭ ﺑﻪ ﺧﺸﮑﺸﻮﯾﯽ ﺑﻴﺎﻭﺭﯾﺪ ﻭ ﻣﺎ 10 ﺩﺭﺻﺪ ﺗﺨﻔﻴﻒ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﺩﺍﺩ، ﯾﺎ ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪﻓﺮﻭﺵ ﮐﻢ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍی ﺟﺬﺏ ﻣﺸﺘﺮی ﺍﺯ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻴﺪ. ﻣﺜﺎﻝ: »ﺑﺎ ﺧﺮﯾﺪ ﺩﻭ ﭘﺮﺱ ﻏﺬﺍ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻭﺷﻨﺒﻪ، ﺳﻪ ﺷﻨﺒﻪ ﯾﺎ ﭼﻬﺎﺭ ﺷﻨﺒﻪ ﺍﺯ ﯾﮏﭘﻴﺶ ﻏﺬﺍی ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ ﻟﺬﺕ ﺑﺒﺮﯾﺪ«. ﺍﻁﻤﻴﻨﺎﻥ ﺣﺎﺻﻞ ﮐﻨﻴﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﺍی ﭘﻴﺸﻨﻬﺎﺩﺗﺎﻥ ﻣﺤﺪﻭﺩﯾﺖ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﺪ ﯾﺎ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﮐﻨﻴﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻤﻴﻞﺭﺍ ﺑﺮﺍی ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﺑﻴﺎﻭﺭﻧﺪ.


 

 

ﺭﻭﺵ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﯾﯽ ﺭﺍ ﺑﺮﺍی ﺧﻮﺍﻧﻨﺪﻩ ﻣﺸﺨﺺ ﮐﻨﻴﺪ

ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﻪ ﻣﺸﺘﺮی ﺑﮕﻮﯾﻴﺪ ﮐﻪ ﺩﻗﻴﻘﺎ ﭼﻪ ﮐﺎﺭی ﺑﺎﯾﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﺪ. ﻣﺜﻼ ﺑﻨﻮﯾﺴﻴﺪ »ﺑﺮﺍی ﺍﻁﻼﻋﺎﺕ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﻣﺎ ﺩﯾﺪﻥ ﮐﻨﻴﺪ« ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ »ﺭﻭﺯﭘﻨﺞ ﺷﻨﺒﻪ 9 ﺍﺳﻔﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻅﻬﺮ ﺑﺮﺍی ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﻫﺪﯾﻪ ﺗﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺗﻠﻔﻦ ﮐﻨﻴﺪ.»

 

ﻟﻴﻨﮏ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﻨﻴﺪ

ﺍﮔﺮ ﻣﻴﺨﻮﺍﻫﻴﺪ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺑﺮﺍی ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺻﻔﺤﺎﺕ ﮐﺎﻣﻞ ﻓﺮﻭﺵ، ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﮐﻮﭘﻦ، ﯾﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻋﻤﻠﻴﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺳﺎﯾﺖ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﻭﻧﺪ ﺍﻁﻤﻴﻨﺎﻥ ﺣﺎﺻﻞ ﮐﻨﻴﺪ ﮐﻪﺣﺪﺍﻗﻞ ﺩﻭﺑﺎﺭ ﯾﮑﯽ ﺩﺭ ﻧﻴﻤﻪ ﺩﻭﻡ ﺍﯾﻤﻴﻠﺘﺎﻥ ﻭﯾﮑﯽ ﺩﺭﺳﺖ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﻣﻀﺎ، ﺁﺩﺭﺱ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺫﮐﺮﮐﻨﻴﺪ

 

ﺍﯾﻤﻴﻞ ﺭﺍ ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺳﺎﺯﯾﺪ

ﺑﺨﺶ ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﺑﺴﻴﺎﺭی ﺍﺯ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻫﺎ، ﺧﺸﮏ ﻭ ﻏﻴﺮ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺍﻝ ﭘﻴﺶ ﻣﯽ ﺁﯾﺪ ﮐﻪ:»ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﺍﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ ﺭﺍ ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ؟« ﺑﺮﺍیﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﺎﺛﻴﺮ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺷﺨﺼﻴﺖ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﯾﻤﻴﻞ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﮐﻨﻴﺪ! ﺣﺘﯽ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻴﺪ ﺷﻮﺧﯽ ﮐﻮﭼﮏ ﻭ ﮐﺎﻣﻼ ﻣﻮﺩﺑﺎﻧﻪ ﺍی ﺭﺍ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﻨﻴﺪ.ﺑﻪ ﺧﺎﻁﺮ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻥ ﭘﻴﺎﻡ ﺑﺮﺍی ﺍﻓﺮﺍﺩی ﻫﺴﺘﻴﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﭘﻴﺶ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﮐﺎﺭی ﺩﺍﺭﯾﺪ .ﭘﻴﺎﻡ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﺩﺭﺁﻭﺭﯾﺪ