مجله اینترنتی پویش

banner ads
banner ads

کارگردان The Platform دنیای فیلمش را تشریح می‌کند

فیلم تریلر «پلتفرم» (دانلود فیلم The Platform با لینک مستقیم) که تابستان گذشته در جشنواره‌ی فیلم تورنتو به نمایش درآمد و بلافاصله توسط نت‌فلیکس خریداری شد، اول فروردین ماه عرضه شد. در این فیلم «ایوان ماساگه» در نقش «گرونگ» نمایشی به‌یادماندنی داشت و نقش مردی را بازی کرد که می‌پذیرد شش ماه در یک ساختمان زندان-مانند به نام «حفره» سپری کند و در مقابل مدرکی به او ارائه دهند. در ابتدا معامله‌ای منطقی به نظر می‌رسد اما گرونگ به سرعت متوجه می‌شود که سیستم تحویل غذای ساختمان عادی نیست و تأثیرات عجیبی روی ساکنانش می‌گذارد.


 نقد فیلم Prisoners: صدای من، صدای خداست

«برای بهترین‌ها دعا کن، برای بدترین‌ها آماده باش»

«زندانیان» اثر خوش ساخت دنیس ویلنوو، کارگردان خوش‌قریحه و مطرح کانادایی‌تبار، درامی معمایی، جنایی و پر تعلیق است که با روایتی هیجان‌انگیز، فضاسازی خفقان‌آور و نگرشی روان‌شناختی به درونیات تاریک بشر، تا آخرین لحظات مخاطب را خیره نگه می‌دارد و در گره‌گشایی از داستانش، نه تنها نوعی احساس رضایت خاطر عمیق در مخاطب بوجود می‌آورد که شاید به لحاظ اخلاقی قابل تردید باشد بلکه او را به تفکر وا می‌دارد و بعد از پایان هم رهایش نمی‌کند.

نقد Doctor Sleep: گریزی از درخشش نیست

«دنیا جای گرسنه‌ایه و تاریک‌ترین ها، گرسنه‌ترین‌ها هستن و هر چیزی که درخشش داشته باشه رو می‌خورن»

 

یکی از دیدنی‌ترین و هیجان‌انگیزترین اقتباس‌هایی که از نوشته‌های استفن کینگ در سال‌های اخیر صورت گرفته «دکتر اسلیپ» ساخته‌ی «مایک فلنگن» است.


برچسب ها

,

 جنگ جهانی بلا: نگاهی به ترسناک‌ترین ویروس‌های سینما

«بیشتر مردم تا اتفاقی رخ ندهد باورش نمی‌کنند. این از روی حماقت یا ضعف نیست، ذات بشر چنین است.»

– یورگن وارمبران، جنگ جهانی زد (۲۰۱۳)

نقد فیلم Pain and Glory: و هنر نجاتمان خواهد داد

ای عصْر هنگام زندگی من، از بسی چیزها کناره گرفته‌ام تا مگر به رُستنگاه اندیشه‌های زنده‌ی خویش برسم و نیز به انوار بامدادی که از والاترین امیدها و آرزوهایم باشند.
«چنین گفت زرتشت»

یادداشتی بر فیلم سینمایی Jojo Rabbit

جوجو پسر جوانی در آلمان نازی و عضوی از ارتش جوانان هیتلر است، که دوست خیالی‌اش کسی نیست جز شخص آدولف هیتلر. او که علاقه شدیدی به شخص رایش سوم و باورهایش دارد، در خانه با راز شوکه‌کننده‌ای روبرو می‌شود…