اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

تگ گذاری

  • 1830
  • 0
  • یکشنبه 16 آذر 1393

تگ گذاری

 

تگ گذاری صحیح

سئو و موضوع استفاده از صحیح از تگ ها یکی از مسائلی است که برای اکثر مدیران سایت ها سوالاتی را ایجاد می کند، یکی از کاربران سایت نیز سوالی در این زمینه پرسیده بود و این موضوع انگیـــزه ای شد تا مطلبی در این مورد بنویسیم

کاربــــــرد تگ گذاری روی سئو

از نظر آماری هرچه میزان تعداد صفحات شما بیشتر باشد احتمال بیشتری برای کسب بازدیدکننده از گـوگل خواهید داشت و از طرف دیگر لینک های داخلی سایت شما افزایش پیدا می کند. بنابراین مطالب بیشتر برابر است با ورودی بیشتر از گـــوگل. البته این قانون همیشه درست نیست، به عنوان مثال اگر مطالب سایت شما کپی باشد یا ارزش محتوایی کمی داشته باشد گوگــل آنها را ایندکس نمی کند و در نظر نمی گیرد، حتی در صورتی که مطالب به صورت نرم افزاری ایجاد شده باشند ممکن است باعث اسپـــم شدن سایت شما بشوند، بنابراین افزایش تعداد صفحات سایت به هر قیمتی درست نیست. استفاده از تکنیکهای تگ گـــذاری باعث می شود که شما بتوانید صفحات مجازی بر روی سایت خود ایجاد کنید بدون اینکه برای تولید اینگونه صفحات زمان زیادی گذاشته باشید. این تکنیک به روش های مختلفی انجام می شود و نحوه استفاده از تگ ها در آن بسیار مهم است. زیرا اگر به درستی از این تکنیک استفاده نشود باعث اسپـم شدن سایت شما خواهـــد شد.

بهترین روش استفاده از تگ

در حال حاضر و با توجه به الگوریتم های جدید گوگل، بهترین روشی که می توان از تگ گذاری استفاده کرد به این صورت است که صفحات مربوط به تگ به صورت جستجو عمل کنند و محتوای صفحاتی که با تگ مربوطه در سایت شما همخوانی دارند را نمایش دهند. تگ ها می توانند کلمات کلیدی مورد نظر شما باشند و تگ های استفاده شده باید به گونه ای انتخاب شوند که صفحات زیادی در سایت شما با آنها مرتبط باشد.

بهتر است در تگ گذاری از کلمـات کلیدی طولانی استفاده کنیم یا کلمات کلیدی کوتاه؟

این موضوع چندان اهمیتی ندارد، مهم این است که تعداد صفحات زیادی در سایت شما مرتبط با تگ مورد نظر باشند. مثلا اگر برای یک تگ خاص تنها یک صفحه وجود دارد استفاده از این تگ کمک زیادی به سایت شما نخواهد کرد.

آیا تگ گذاری می تواند کمکی به سئو سـایت ما بکند؟

این موضوع بستگی به نوع فعالیت و محتوای سایت شما دارد. اصولا تگ گذاری برای همه نوع سایتی پیشنهاد نمی شود و بر اساس نحوه فعالیت سایت می توان روش مناسب تگ گذاری و همچنین نحوه استفاده از آن را مشخص کرد. اما در صورتی که از تگ گذاری به خوبی استفاده شود قطعا تاثیر مناسبی بر روی سئو سایت مورد نظر خواهد داشت.

نتیجه گیـــــری

هدف از تگ گذاری افزایش تعــداد صفحات سایت و در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان از گوگل است، نحوه استفاده از این تکنیک در سایت های مختلف متفاوت است و حتی در برخی از سایت ها بهتر است از آن استفاده نشود. در صورت استفاده صحیح تگ گذاری تاثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد گذاشت.

منبع وبسایت مسترمووی  میباشد.

ارسال نظرات