اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

 تریلر Mrs. America: کیت بلانشت در نقش فعال فمینیست

 

«فیلیس شلفلی» فعال سیاسی محافظه‌کاری بود که در دهه‌ی ۱۹۷۰ کمپین «عصر توقف» را راه‌اندازی کرد تا از حقوق زنان دفاع کند. شبکه‌ی FX با سریال «خانم آمریکا» (Mrs. Amercia) و «کیت بلانشت» بازیگر برنده‌ی اسکار در نقش اصلی، به سراغ این دوره‌ی زمانی رفته و سعی کرده لایه‌های مختلف آن را بررسی کند.


این مینی‌سریال به نویسندگی «داوی والر»، نگاهی می‌اندازد به شخصیت‌های کلیدی جنبش فمینیسنتی و مخالفان آن. «رز بایرن» در نقش «گلوریا استاینم»، «مارگو مارتیندیل»، در نقش «بلا ابزاگ»، «تریسی اولمن» در نقش «بتی فرایدن»، «جیمز مارزدن» در نقش نماینده‌ی کنگره «فیلیپ کرین»، «جان اسلتری» در نقش «فرد شلفلی»، «الیزابت بنکس» در نقش «جیل راکلشاس» منشی کاخ سفید، فعال سیاسی حقوق زنان و همسر رئیس سازمان حمایت از محیط زیست، و «سارا پولسن» در نقش یک شخصیت خیالی به نام «آلیس» به ایفای نقش می‌پردازند.

عوامل سریال پنجشنبه در کنفرانس منتقدین تلویزیونی در کالیفرنیا حاضر شدند و از ارتباط بحث‌هایی که در دهه‌ی ۱۹۷۰ مطرح می‌شد با زمان حال گفتند. والر می‌گوید: «ما از آن زمان تاکنون در واقع برخلاف تصور پیشرفت زیادی نکرده‌ایم. بحث‌هایی که امروز مطرح می‌شود پنجاه سال پیش هم مطرح بوده است.»

بلانشت می‌گوید: «در آن زمان بحث‌های جدی فرهنگی به شکل عمومی مطرح می‌شد و من احساس می‌کنم نه تنها در آمریکا بلکه در تمام دنیا از آن دور مانده‌ایم. در دهه‌ی ۱۹۷۰ در واقع دو جنبش زنان وجود داشت. جنبش فمینیستی زنان و جنبش محافظه‌کارانه‌ی زنان.»

«اوزو ادوبا» در «خانم آمریکا» نقش «شرلی چیزم» را بازی می‌کند، اولین زن آفریقایی تبار کنگره که در دهه‌ی ۱۹۷۰ برای ریاست جمهوری رقابت کرد.

سه اپیزود اول این مینی‌سریال ۹ اپیزودی «خانم آمریکا» چهارشنبه ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹) از FX روی ایر می‌رود و اپیزودهای بعدی به صورت هفتگی پخش می‌شوند.

 

منبع وبسایت مسترمووی  میباشد.
اخبار سینما

ارسال نظرات