«

«تایکا وایتیتی» به دنبال کسب اسکار یک مینی‌سریال با همکاری «جود لا» می‌سازد

»
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

 «تایکا وایتیتی» به دنبال کسب اسکار یک مینی‌سریال با همکاری «جود لا» می‌سازد

 

وایتیتی علاوه بر این فیلم، دنباله‌ی «ثور»، یک کمدی درام ورزشی و اقتباسی از «تری گیلیام» را هم می‌سازد.

«تایکا وایتیتی» به دنبال کسب اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی برای «جوجو خرگوش» ، برای نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی مینی‌سریال «مؤلف» (The Auteur) با شبکه‌ی شوتایم به توافق رسیده است.
این سریال که هنوز در حال توسعه است، توسط وایتیتی از یک رمان تصویری به همین نام نوشته‌ی «جیمز کالاهان» و «ریک اسپرز» اقتباس می‌شود. داستان در مورد فیلمسازی است که یکی از فاجعه‌بارترین فیلم‌های هالیوود را می‌سازد. ورایتی می‌نویسد «جود لا» برای بازی در نقش شخصیت اصلی در حال مذاکره است.
«پیتر وارن» در نگارش فیلمنامه با وایتیتی همکاری می‌کند. لا و «اریک گیتر» تهیه‌کنندگان اجرایی پروژه خواهند بود. این رمان تصویری در سال ۲۰۱۴ توسط «اونی پرس» منتشر شد.

برخلاف شخصیت اول داستان سریال، وایتیتی اخیراً به موفقیت‌های بزرگی در سینما دست یافته. «جوجو خرگوش» او در جشنواره‌ی تورنتو جایزه‌ی مردمی را به چنگ آورد و در ادامه در شش شاخه از جمله بهترین فیلم نامزد اسکار شد و جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی را به خانه برد. این فیلم ۷۵.۴ میلیون دلار در سراسر دنیا فروخته است.
وایتیتی به تازگی فیلمبرداری «گل پیروزی‌بخش» (Next Goal Wins) را برای سرچ‌لایت به پایان رسانده است. در این فیلم که از حوادث واقعی الهام گرفته شده، «مایکل فاسبندر» نقش مربی فوتبالی بازی می‌کند که باید تیم ملی «ساموآی آمریکا»، یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های دنیا را به جام جهانی ببرد. «الیزابت ماس» و «آرمی همر» از جمله دیگر بازیگران این فیلم خواهند بود.
این فیلمساز سال گذشته برای نویسندگی و کارگردانی اپیزود اول سریال «سارقان زمان» (Time Bandits) بر اساس فیلم «تری گیلیام» با اپل‌ تی‌وی‌+ به توافق رسید. گیلیام که تهیه‌کننده‌ی این پروژه است می‌گوید: «پس از دیدن «جوجو خرگوش» فکر کردم که فوق‌العاده است، هیچ فردی بهتر از وایتیتی برای این سریال پیدا نخواهد شد. من عاشق «جوجو خرگوش» شدم. توازن بین میزان طنز و حساسیت و هوشمندی وجود داشت. کار من در این پروژه این است که از کیفیت آن اطمینان حاصل کنم، بنابراین روی اعصاب سازندگان راه خواهم رفت.»
وایتیتی در حال نگارش «ثور: عشق و آذرخش» (Thor: Love and Thunder) نیز هست. در این فیلم «کریس همسورث» بار دیگر در نقش «خدای آذرخش» ظاهر می‌شود. انتظار می‌رود فیلمبرداری این پروژه در سال جاری میلادی آغاز شود.

منبع وبسایت مسترمووی  میباشد.
فیلم و سریال اخبار سینما

ارسال نظرات