اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

۸ معجون لاغری عالی که در دسترس است

 

زمانی که از تغییر شیوه زندگی سالم حرفی در میان باشد، برخی از نوشیدنی‌ها در تقویت و لاغری موثرتر از سایرین هستند؛ نوشیدنی‌هایی از قبیل چای سبز، قهوه و نوشیدنی‌های پر پروتئین. تحقیقات نشان داده است که این نوشیدنی‌ها با بالا بردن سوخت و ساز بدن، باعث کاهش پرخوری و گرسنگی می‌شوند، در نتیجه کاهش وزن میسر خواهد شد. در ادامه ۸ معجون لاغری که می‌توانید برای کاهش وزن و سلامتی در رژیم غذایی خود قرار دهید را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با مجله اینترنتی پویش همراه باشید.


۸ معجون لاغری معجزه گر که در دسترس شماست!

۱. چای سبز

هرجا حرف از سلامت و کاهش وزن باشد، اغلب از چای سبز و خواص بی نظیر آنتی اکسیدانی آن برای سلامتی و لاغری نیز گفته می‌شود.
با بررسی ۱۴ پژوهش، مشخص شد افرادی که به مدت ۱۲ هفته چای سبز با غلظت بالا نوشیدند، به طور متوسط ۰.۴۴ تا ۷.۷ پوند (۰.۲ تا ۳.۵ کیلوگرم) بیشتر از افرادی که چای سبز نمی‌نوشند، وزن از دست دادند.
چای ماچا (Matcha) نوعی چای سبز است که حاوی مقدار بیشتری کاتچین نسبت به چای سبز است و گزینه مناسبی برای کاهش وزن محسوب می‌شود. بعلاوه، چای سبز حاوی کافئین است که می‌تواند با افزایش سطح انرژی و بهبود عملکرد هنگام ورزش، باعث کاهش وزن شود.
از این گذشته، افرادی که چای سبز می‌نوشند، فشار خون پایین تری داشته و خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، برخی سرطان‌ها و دیابت در آن‌ها کاهش می‌یابد.
خلاصه، نوشیدن چای سبز با افزایش متابولیسم بدن در کاهش وزن به شما کمک می‌کند.
 

معجون لاغری، چای سبز

 

۲. معجون لاغری با قهوه

قهوه توسط مردم در سراسر جهان برای تقویت سطح انرژی و بالا بردن متابولیسم بدن و کاهش خستگی استفاده می‌شود. این امر به این دلیل است که قهوه حاوی کافئین است؛ ماده‌ای که به عنوان یک محرک در بدن عمل می‌کند و ممکن است به کاهش وزن نیز کمک کند.
نتایج یک مطالعه روی ۳۳ بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد، افرادی که قهوه می‌نوشند به طور قابل توجهی بیشتر از کسانی که کافئین کمتری نوشیده‌اند و یا اصلاً کافئین نمی‌نوشند، وزن کم کرده‌اند.
خلاصه، نوشیدنی‌های کافئین دار مانند قهوه ممکن است با افزایش متابولیسم، کاهش کالری دریافتی و تحریک چربی سوزی باعث کاهش وزن شوند.
 

معجون لاغری، قهوه

 

۳. چای سیاه

مانند چای سبز، چای سیاه نیز حاوی ترکیباتی است که ممکن است باعث کاهش وزن شود. چای سیاه نسبت به انواع دیگر چای اکسیداسیون (قرار گرفتن در معرض هوا) بیشتری دارد. در نتیجه، طعم قوی‌تر و رنگ تیره تری از دم کردن آن حاصل می‌شود.
چای سیاه سرشار از پلی فنول است. پلی فنول‌ها آنتی اکسیدان‌های قدرتمندی هستند که به کاهش وزن بدن کمک می‌کنند.
مطالعات نشان داده اند که پلی فنول‌های موجود در چای سیاه با کاهش کالری، تحریک به تجزیه چربی و رشد باکتری‌های مفید روده باعث کاهش وزن می‌شوند.
یک مطالعه روی ۱۱۱ نفر نشان داد، کسانی که روزانه ۳ فنجان چای سیاه به مدت سه ماه نوشیدند، وزن بیشتری را از دست داده و کاهش بیشتری در دور کمر داشتند. 
مطالعه دیگری که روی ۷۳۴ زن انجام شده است، نشان داد افرادی که بیشتر از غذا‌های غنی از فلاونوئید و نوشیدنی‌هایی مانند چای سیاه مصرف می‌کنند، نسبت به زنانی که فلاونوئید‌های رژیمی کمتری مصرف می‌کردند، به میزان قابل توجهی چربی بدن و چربی شکمی از دست داده اند.
 

معجون لاغری، چای سیاه


۴. لاغری با نوشیدن آب

معجون لاغری، آب؟! تعجب نکنید! افزایش میزان مصرف آب بین وعده‌های غذایی یکی از ساده‌ترین راه‌هاست برای افزایش تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید. این امر به سادگی می‌تواند منجر به کاهش وزن شود.
تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن آب نیم ساعت قبل از غذا می‌تواند به کاهش کالری و کاهش وزن منجر شود.
یک مطالعه روی ۴۸ بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد، افرادی که رژیم غذایی کم کالری را دنبال می‌کردند با مصرف ۵۰۰ میلی لیتر آب قبل از غذا ۴۴ ٪ بیشتر نسبت به افرادی که قبل از غذا آب نمی‌نوشند در ۱۲ هفته کاهش وزن داشتند.
 

معجون لاغری، آب


۵. سرکه سیب یک معجون لاغری سریع

سرکه سیب حاوی اسید استیک است که با کاهش سطح انسولین، بهبود متابولیسم بدن، سرکوب اشتها و سوزاندن چربی به کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند. سرکه سیب تخلیه معده را کندتر می‌کند، این امر به شما کمک می‌کند تا مدت طولانی تری احساس سیری کنید و به میزان قابل توجهی از پرخوری بپرهیزید.
مطالعه‌ای روی ۱۴۴ بزرگسال چاق نشان داد، نوشیدن روزانه یک فنجان نوشیدنی حاوی ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب منجر به کاهش قابل توجهی در وزن بدن، دور کمر و چربی شکم در مقایسه با گروه دیگر شد.
با این حال، باید توجه داشت که نوشیدن نوشیدنی‌های اسیدی مانند سرکه سیب می‌تواند باعث آسیب به دندان‌ها شود. به همین دلیل، باید به مقدار کم مصرف شود و پس از مصرف آن شستشوی دهان را با آب انجام دهید.
 

معجون لاغری، سرکه سیب

 


۶. چای زنجبیل

زنجبیل معمولا به عنوان ادویه‌ای برای افزودن طعم به غذا‌ها و همچنین به عنوان داروی گیاهی برای درمان تهوع، سرماخوردگی و ورم مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن ۲ گرم زنجبیل به همراه آب گرم یا چای برای صبحانه به کاهش اشتها و افزایش کالری و لاغری کمک می‌کند. یعنی تعداد کالری مورد نیاز برای هضم و جذب غذا را به میزان ۴۳ کالری افزایش داده است.
اگرچه این تعداد کالری زیادی نیست اما، هنگامی که خواص سیر کننده آن را نیز در نظر بگیریم، مصرف دمنوش زنجبیل می‌تواند یک روش مؤثر برای کاهش وزن باشد.
 

معجون لاغری، چای زنجبیل

 


۷. نوشیدنی‌های حاوی پروتئین بالا

نوشیدنی‌هایی که دارای پروتئین بالایی هستند و به عنوان یک میان وعده سریع و سالم در رژیم غذایی گنجانده می‌شوند، با کاهش گرسنگی و اشتها و بالابردن مدت زمان احساس سیری می‌توانند به یک معجون لاغری بدل شوند.
پروتئین سطح هورمون‌های کاهش گرسنگی مانند GLP-۱ و گرلین (هورمونی که اشتها را تحریک می‌کند) را کاهش می‌دهد.
مطالعه‌ای روی ۹۰ بزرگسال با اضافه وزن نشان داد افرادی که ۲۳ هفته روزانه ۵۶ گرم پروتئین آب پنیر مصرف کردند، ۲.۳ کیلوگرم چربی بیشتری از گروهی که پروتئین آب پنیر مصرف نکردند، اما به همان میزان کالری مصرف کردند، از دست دادند.
پروتئین پنیر و شاهدانه پودر‌هایی هستند که می‌توانند پروتئین لازم را به اسموتی و نوشیدنی‌های شما اضافه و به شما در کاهش وزن کمک کنند.
 

معجون لاغری، نوشیدنی های حاوی پروتئین بالا


۸. آب سبزیجات

اگرچه آب میوه با افزایش وزن ارتباط مستقیم دارد، نوشیدن آب سبزیجات تأثیر متضادی دارد. در یک پژوهش، بزرگسالانی که در کنار رژیم غذایی کم کالری، ۴۵۰ گرم آب سبزیجات کم سدیم نوشیدند، نسبت به افراد دیگر وزن کمتری به دست آوردند.
به علاوه، گروه آب سبزیجات به میزان قابل توجهی مصرف سبزیجات را افزایش داده و میزان مصرف کربوهیدرات را به میزان چشمگیری کاهش داده‌اند. (دو عامل بسیار مهم برای کاهش وزن)
 

معرفی ۸ معجون لاغری معجزه گر که در دسترس شماست! /


حرف آخر

همانطور که مشاهده کردید، در این مطلب به ۸ مورد از معجون‌های لاغری ساده و در دسترس اشاره کردیم. شما چه موارد دیگری را می‌توانید به این لیست اضافه کنید؟ فراموش نکنید که شما می‌توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را در انتهای این مطلب با ما و همراهان مجله پویش به اشتراک بگذارید.

 

منبع وبسایت مسترمووی  میباشد.
سلامت ورزش و تناسب اندام خواص مواد غذایی و تغذیه

ارسال نظرات