اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

مصلح انجیر چیست؟ طبع انجیر سرد است یا گرم؟

 

انجیر یکی از میوه‌های خوشمزه است که در فصل تابستان می آید. اگر می‌خواهید بدانید که طبع انجیر چیست؟ مصلح انجیر چیست؟ و خوردن آن با مزاج چه افرادی سازگار است؟ با مجله اینتزنتی پویش همراه باشید.

انجیر یکی از میوه‌های خوشمزه با ارزش غذايی و خواص درمانی بسیاری است. میوه انجیر به چند نوع مختلف موجود است؛ از جمله فیکوس کاریکا یا همان انجیر معمولی، فیکوس پالماتا و فیکوس پودوکاریکا که این دو مورد بیشتر برای تلقیح انواع انجیر خوراکی کاشته می‌شوند.

قبلا در مطلبی جداگانه میزان کالری انجیر را برای شما شرح داده‌ایم؛ در این مطلب اما قصد داریم تا شما را با طبع انجیر آشنا کنیم. آیا طبع انجیر با مزاج شما همخوانی دارد؟ برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید.

 

از چه انجیری استفاده کنیم؟

بهترین نوع انجیر انجیری است که شیرین و تازه باشد و فرقی نمی‌کند که رنگ آن سفید (زرد) یا سیاه باشد. اما در جایی از طب ذکر شده که نوع سفید (زرد) آن بهتر است به عنوان غذا (برای همه قابل استفاده است) و نوع سیاه به عنوان دارو استفاده شود.

 

طبع انجیر چیست؟

طبع انجیر گرم و تر است؛ در واقع انجیر چه به صورت تازه و چه به صورت خشک مصرف شود، مزاج آن گرم و تر است. بنابراین افراد گرم‏ مزاج بايد در خوردن آن اعتدال داشته باشند. اگر طبع شما گرم است پیشنهاد می‌کنیم مطلب غذاهای مناسب برای افراد با طبع گرم و تر را مطالعه کنید. اما اگر نمی‌دانید طبع چیست و چه تفاوتی با مزاج دارد و یا انیکه طبع شما چیست، ما بطور جداگانه به این موضوع پرداخته و به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب تفاوت طبع و مزاج چیست؟ + انواع طبع و مزاج را مطالعه کنید.

اگر مزاج شما سرد و تر است، بهتر است انجیر خشک استفاده کنید تا بر تری مزاج شما افزوده نشود. همچنین افراد با مزاج سرد و خشک بهتر است از انجیر تازه یا انجیر خشکی که در آب یا گلاب چند ساعتی خیس خورده باشد استفاده کنند؛ چون رطوبت بیشتر داشته برای لینت و رطوبت بخشی به مزاج بهتر است.

 

 

طبع انجیر

 

مصلح انجیر چیست؟

بهترین مصلح انجیر و بهبود دهنده خواص و مزاج انجیر تازه و خشک سکنجبین، شربت ریواس و شربت بالنگ، انیسون (بادیان رومی ویا رازیانه ی رومی)، شربت آویشن یا مصرف آن به اشکال دیگر، بادام درختی و گردو هستند.

 

خواص انجیر

 حال که با طبع انجیر آشنا شدید، بد نیست که بطور خلاصه با خواص این میوه خوشمزه نیز آشنا شوید.

  • بهبود بواسیر و کمک به درمان نقرس
  • ضد نفخ و قولنج
  • تقویت حافظه و کمک به رشد هوش
  • برطرف کننده بوی بد دهان
  • تقویت مو، استخوان و دندان‌ها
  • از بین برنده رسوبات و مواد زاید و ملین و جلا دهنده سیستم گوارش
  • کمک به بالا رفتن و افزایش وزن
  • تقویت میل و نیروی جنسی
  • کمک به درمان صرع، وسواس و جنون
  • تقویت مغز و اعصاب

نکته: توجه داشته باشید که زياده‌روی در مصرف انجير باعث ايجاد نفخ شکمی و اسهال خواهد شد.

 

منبع وبسایت مسترمووی  میباشد.
سلامت خواص مواد غذایی و تغذیه

ارسال نظرات