مجله اینترنتی پویش

banner ads
banner ads

بیوگرافی مهدی یراحی

بیوگرافی و عکس های مهدی یراحی

دانلود تک آهنگ های مهدی یراحی به صورت کامل

مهدی یراحی خواننده ایرانی متولد 23 آبان سال 1360 در شهر اهواز است. مهدی یراحی به جز خوانندگی، تنظیم کننده، نوازنده پیانو، کیبورد و گیتار نیز است.

او دوره تئوی موسیقی را تحت نظر علی کسرائی گذرانده است.  مادرش مشوق او در موسیقی بود و پدرش نیز از هنر او حمایت کرد.

او از سن 10 سالگی شروع به تلاوت قرآن کرد و در مسابقات تلاوت قرآن شرکت کرد و باعث شد که جذب موسیقی شود که سرانجام باعث شد به صورت جدی خوانندگی را دنبال کند.

مهدی یراحی

الگوهای وی

او به صدای محمدرضا شجریان، ابراهیم حامدی، فرهاد مهراد، داریوش اقبالی، معین، فریدون فروغی و هایده علاقه دارد. از بین خوانندگی عرب هم به ام کلثوم بسیار علاقه دارد.

مهدی یراحی

نوازندگی مهدی یراحی

مهدی یراحی هم چنین نواختن سازهای گیتار و پیانو را کاملا” تجربی فراگرفته و در نوازنده گی آنها مسلط است .

مهدی یراحی

نقل مکان از اهواز به تهران

مهدی یراحی در سال ۱۳۷۹ تصمیم می گیرد تا برای همیشه به پایتخت نقل مکان کند ، سالی که هم زمان می شود با خلقت آلبوم هجرت که بعدها به خاطر سخت گیری های شخصی اش برای ارائه دادن یک مجموعه ی مطلوب و تاثیر گذار از آثارش و بروز برخی مشکلات از جمله عدم اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت ، هرگز فرصت حضور در بازار موسیقی مجاز را پیدا نمی کند و برای همیشه نشنیده باقی می ماند ؛
اتفاقی که در سال ۱۳۸۱ و ۱۳۸۳ نیز مشابها” برای آلبوم های تازه اش رخ می دهد کما اینکه وسواس و عقیده اش مبنی بر احترام گذاشتن به شعور شنیداری مخاطب _ بر خلاف جریان عرف _ باعث می شود سبک ارزشمند تری از موسیقی پاپ را تجربه کند ، سبکی مبتنی بر ارزش ترانه و تلفیق احساسی تر کلمات با نت ها … ؛

مهدی یراحی سر انجام در زمستان یک هزار و سیصد و هشتاد و پنج تلاش می کند تا مجوعه ای از بهترین آثارش را برای آلبوم من ُ رها کن آماده کند ، آلبومی که بعد از گذشت سه سال و در سال ۱۳۸۹ به اتمام می رسد.

مهدی یراحی

کارگردانی مهدی یراحی

مهدی یراحی در سال های دور به رشته ی کارگردانی علاقه مند بوده و هم چنین فیلم نامه نویسی را تا سطوح بالا پیگیری کرده است .

مهدی یراحی

علایق وی

مطالعه کردن ، بخش اجتناب ناپذیر برنامه های مهدی یراحی را تشکیل می دهد و آثار دکتر علی شریعتی و پائولو کوئلیو از کتاب های محبوبش هستند .
مایکل جکسون ، جرج مایکل ، ویتنی هیوستون ، کریستینا آگویلرا و استینگ خوانندگان مورد علاقه ی او در دنیای موسیقی غرب هستند و هم چنین در سینما ، قدرت بازیگری ال پاچینو ، چارلیز ترون و مونیکا بلوچی را بسیار می پسندد .

 

ممنوع الکار شدن مهدی یراحی

مهدی یراحی که در کنسرت دی ماه سال 97 با لباس کارگردان فولاد اهواز کنسرت اجرا کرد ممنوع الکار شد.

مهدی یراحی

جوایز مهدی یراحی

  • برندهٔ تندیس بهترین آلبوم موسیقی پاپ (برای آلبوم «امپراتور»)، بخش کارشناسی، از دومین جشنوارهٔ سالانهٔ موسیقی‌ما در سال ۱۳۹۲
  • برندهٔ تندیس بهترین قطعهٔ موسیقی پاپ (برای قطعهٔ «امپراتور»)، بخش کارشناسی، از دومین جشنوارهٔ سالانهٔ موسیقی‌ما در سال ۱۳۹۲سییب

آثار مهدی یراحی

آلبوم‌های مهدی یراحی

  • ۱۳۹۰ منو رها کن
  • ۱۳۹۲ امپراتور
  • ۱۳۹۴ مثل مجسمه

مهدی یراحی

ممنوع الکار شدن مهدی یراحی

مهدی یراحی در بهمن سال 1398 ممنوع الکار شد. مهدی یراحی که یکی از خوانندگان مردمی است و همیشه از دغدغه مردم کشور سخن می گوید برای بار چندم ممنوع الکار شد. او به دلیل برخی صحبت هایش در مورد کشته شدگان آبان ماه ممنوع الکار شد و در این مورد نوشت:

“اینجانب مهدی یراحی ، توسطِ مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى (این بار به سبب گفته هایم در کنسرت هاى اهواز و کرج و… و اساساً به جهت سیاق و نگرشم) تا اطلاع ثانوى عملاً از کار در سرزمینم ممنوع شده ام. به همین دلیل روند اخذ مجوز براى اجراهاى من در تمامى کنسرت هاى تهران و شهرستان ها مسدود و مجوزهاى از پیش صادر شده لغو گردید.

تا به امروز از محدودیتها و ناملایماتِ تحمیل شده طى یک سال گذشته سخنى نگفته ام که در صورت نیاز به آن موارد هم خواهم پرداخت؛ اما همچون گذشته فارغ از تمامى خساراتِ معنوی و مادى بى گمان بزرگترین ضایعه ی این ممنوعیت، محروم ماندن از دیدارِ شما مخاطبان عزیز است.

برچسب ها

,

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها